Subscribe for 33¢ / day
Track and field

BOYS

Hoosic Valley 108 Berlin 27

Hoosic Valley 112 Greenwich 27

Hoosic Valley 91.9 Waterford 47.5

Greenwich 51 Berlin 49

Waterford 88 Berlin 42

Waterford 72 Greenwich 60

100 — 1, Jarosz (HV), 11.4. 2, Flowers (Ber), 11.9. 3, Colin (Ber), 12.3.

200 — 1, McGreevey (HV), 24.9. 2, Sanchez (HV), 25.6. 3, Mailloux (Waterford), 25.9.

400 — 1, Bauer (Waterfo), r57.2. 2, Brenenstuhl (HV), 60.8. 3, Popov (Ber), 62.4.

800 — 1, Grimmke (Gre), 2:16. 2, Galarneau (Waterford), 2:22. 3, Corey (Ber), 2:22.

1,600 — 1, Grimmke (Gre), 4:59.6. 2, Styer (Ber), 5:03.8. 3, Corey (HV), 5:10.3.

3,200 — 1, Grimmke (Gre), 11:20.5. 2, Soden (Waterford), 11:27. 3, Connors (HV), 12:58.

110 hurdles — 1, Leornard (Waterfo), 16.7. 2, Bauer (Waterford), 17.6. 3, Galarneau (Waterfo), 19.1.

400 hurdles — 1, Leonard (Waterfor), 64.7. 2, Bassallo (Ber), 74.7. 3, Yando (HV), 76.2.

400 relay — 1, (HV), 49.1. 2, (Ber), 49.6. 3, (Gre), 50.4.

1,600 relay — 1, (HV), 4:11. 2, (Gre), 4:32.

3,200 relay — 1, (HV), 10:13. 2, (HV), 10:22.

High jump — 1, Jarosz (HV), 5-10. 2, Sanchez (HV), 5-8. 3, Brenenstuhl (HV), 5-6.

Pole vault — 1, Flowers (Ber), 11-0. 2, Mcgrevey (HV), 9-6. 3, Mikit (Ber), 8-6.

Long jump — 1, Jarosz (HV), 19-1. 2, Mailloux (Waterford), 17-11. 3, Leonard (Waterford), 17-08.

Triple jump — 1, Bauer (Waterford), 34-5. 2, Abel (HV), 32-0. 3, Clarkson (HV), 32-0.

Shop put — 1, Rose (HV), 44-10. 2, Gabriel (Gre), 41-4. 3, Norton (HV), 39-7.

Discus — 1, Rose (HV), 134-03. 2, Gabriel (Gre), 129-7. 3, Adams (HV), 109-2.

GIRLS

Greenwich 102. Berlin 35

Greenwich 82. Hoosic Valley 58.99

Greenwich102 Waterford 38

Hoosic Valley 110 Berlin 27

Hoosic Valley 107 Waterford 32

Waterford 76 Berlin 36

100 — 1, Chartier (HV), 13.2. 2, Quick (Waterford), 13.3. 3, Despart (Ber), 14.1.

200 — 1, D’Acchille (Gre), 27.7. 2, Chartier (HV), 27.9. 3, Quick (Waterford), 28.1.

400 — 1, Collins (Gre), 64.4. 2, Reed (HV), 66.7. 3, Sgambelluri (Gre), 69.0.

800 — 1, Gregg (Gre), 2:36. 2, Skiff (Gre), 2:37. 3, Wright (Gre), 2:38.

1,500 — 1, Gregg (Gre), 5:00. 2, Wright (Gre), 5:08. 3, Burnell (HV), 5:19.

3,000 — 1, Cronin (Gre), 11:56. 2, Littell (Gre), 12:49. 3, Hren (HV), 13:21.

100 hurdles — 1, D’Acchille (Gre), 15.9. 3, Leornard (Waterford), 18.8.

400 hurdles — 1, D’Acchille (Gre), 72.7. 2, Carlo (HV), 76.6. 3, Serafin (HV), 78.7.

400 relay — 1, (HV), 56.7. 2, (Ber), 59.2. 3, (Gre), 59.5.

1,600 relay — 1, (Gre), 4:36. 2, (HV), 4:43.

3,200 relay — 1, (Gre), 10:37. 2, (HV), 12:00.

High jump — 1, Koch (HV), 4-10. 2, Yando (HV), 4-6. 3, Serafin (HV), 4-6.

Pole vault — 1, Boyea (Ber), 7-6. 2, Rice (HV), 7-0. 3, Yando (Ber), 7-0.

Long jump — 1, Reed (HV), 14-5. 2, Boyea (Gre), 13-8. 3, Rice (HV), 12-6.

Triple jump — 1, Reed (HV), 31-10. 2, Boyea (Gre), 29-8. 3, Rice (HV), 28-9.

Shop put — 1, Aldrich (Gre), 31-10. 2, Ryder (Ber), 29-9. 3, Serafin (HV), 25-8.5.

Discus — 1, Ryder (Ber), 98-7. 2, Aldrich (Gre), 89-9. 3, McFee (Gre), 73-7.5.

0
0
0
0
0

Load comments