Subscribe for 33¢ / day
Swimming roundup

QUEENSBURY 94, BURNT HILLS 76Home Team: Queensbury

200 Medley Relay — 1. Burnt Hills-Ballston Lake (Picozzi, Board, Bardin, Turczyn) 1:40.58, 2. Queensbury 1:44.05, 3. Queensbury 1:52.93.

200 Freestyle — 1. Liam Picozzi (BH) 1:47.72, 2. David Walton (Q) 1:49.43, 3. Alex Turczyn (BH) 1:54.90.

200 Individual Medley — 1. Ryan Board (BH) 2:00.31, 2. TJ Bearor (Q) 2:05.64, 3. Zac Brown (Q) 2:07.09.

50 Freestyle — 1. Liam Picozzi (BH) 22.48, 2. Gavin Coughlan (Q) 23.44, 3. Alex Turczyn (BH) 23.45.

100 Butterfly — 1. Ryan Board (BH) 54.88, 2. Gavin Coughlan (Q) 56.12, 3. Brandon Bardin (BH) 56.17,

100 Freestyle — 1. Ross Caimano (Q) 53.09, 2. Connor Kirkpatrick (Q) 54.69, 3. James Bombard (Q) 57.14.

500 Freestyle — 1. David Walton (Q) 5:00.38, 2. Eli Willett (BH) 5:41.78, 3. Lucas Smalley (Q) 5:52.34,

200 Freestyle Relay — 1. Burnt Hills-Ballston Lake (Bardin, Baumgarten, Board, Picozzi) 1:35.04, 2. Queensbury 1:42.45, 3. Burnt Hills-Ballston Lake 1:44.08.

100 Backstroke — 1. TJ Bearor (Q) 59.27, 2. Nick Brown (Q) 1:03.25, 3. Adam Johnson (Q) 1:04.49.

100 Breaststroke — 1. Zac Brown (Q) 1:04.48, 2. Brandon Bardin (BH) 1:06.13, 3. Connor Kirkpatrick (Q) 1:09.07.

400 Freestyle Relay — 1. Queensbury (Brown, Coughlan, Bearor, Walton) 3:29.97, 2. Burnt Hills-Ballston Lake 3:45.05, 3. Queensbury 3:56.01

Records: Queensbury 8-2 , Burnt Hills 7-4.

SHENENDEHOWA 95, GLENS FALLS 81

Home Team: Shenendehowa

200 Medley Relay — 1. Shenendehowa (De Man, Homan, Lassetter, Jordan) 1:44.33, 2. Glens Falls 1:50.48, 3. Shenendehowa 1:54.02.

200 Freestyle — 1. Nate Constable (S) 1:57.58, 2. Matthew Burns (S) 1:58.15, 3. Devin Herbinger (S) 2:02.19.

200 Individual Medley — 1. James Jordan (S) 2:06.93, 2. Shrujay Rompicherla (S) 2:10.85, 3. Jaden Homan (S) 2:17.01.

50 Freestyle — 1. Jackson Homan (S) 22.97, 2. Kaleb Hotaling (S) 23.07, 3. Thompson Collins (GF) 24.18.

Diving — 1. Nick Lydon (S) 352.10, 2. Tyrae McIntosh (GF) 222.75, 3. Lance Meeson (SHEN) 185.10.

100 Butterfly — 1. Quinten De Man (S) 1:00.77, 2. Neil Hogan (GF) 1:02.34, 3. Jaden Homan (S) 1:03.45.

100 Freestyle — 1. Thompson Collins (GF) 54.55, 2. Hogan Fox (GF) 56.59, 3. Andrew Fairchild (GF) 58.37.

500 Freestyle — 1. Kaleb Hotaling (S) 5:01.90, 2. Zack Lassetter (S) 5:21.40, 3. Eric Scott (S) 5:28.45.

200 Freestyle Relay — 1. Shenendehowa (Fitzgerald, Fabris, Homan, Tsai) 1:34.00, 2. Shenendehowa 1:34.40, 3. Glens Falls 1:43.18.

100 Backstroke — 1. Connor Griffith (GF) 1:06.40, 2. Drew Floyd (GF) 1:09.06, 3. Dominic Barbone (GF) 1:14.44.

100 Breaststroke — 1. Lorenzo Ricco (GF) 1:09.45, 2. Nate Kroeze (GF) 1:12.53, 3. Neil Hogan (GF) 1:20.25.

400 Freestyle Relay — 1. Glens Falls (Center, Borgos, Floyd, Fox) 3:53.54, 2. Glens Falls 4:12.93.

Records: Shenendehowa 12-0, Glens Falls 4-5

0
0
0
0
0

Load comments