Boys soccer

(Through Thursday's games)

FOOTHILLS COUNCIL

North Division

Team;League;Overall

*Queensbury;13-0;16-0

Schuylerville;10-2;13-2

South Glens Falls;7-4-2;8-6-2

Hudson Falls;5-8;6-9

Glens Falls;1-12;1-13

South Division

Scotia;8-4;10-5

Gloversville;7-5-1;9-5-1

Broadalbin-Perth;6-5-1;7-6-1

Amsterdam;2-10;4-11

Johnstown;2-11;2-13

ADIRONDACK LEAGUE

East Division

Fort Ann;12-1;14-1

Hartford;8-4-1;8-5-2

Argyle;5-8;6-10

Granville;4-9;4-10-2

Salem;2-11;2-11

West Division

Lake George;13-0;13-2

Bolton-Warrensburg;9-3-1;10-4-2

Hadley-Luzerne;5-7-1;5-8-2

Corinth;4-8-1;5-9-1

North Warren;1-12;1-14

WASAREN LEAGUE

Division 1

Mechanicville;12-0-1;13-1-1

Greenwich;8-4-1;9-4-2

Tamarac;8-4-1;9-5-1

Stillwater;3-10;4-11

Hoosick Falls;3-10;3-12

Division 2

Cambridge;9-3-1;9-4-1

Waterford;8-6;9-7

Berlin;8-5;9-6

Hoosic Valley;4-8;4-10

Saratoga Catholic;0-13;1-14

NORTHERN SOCCER LEAGUE

Division III (local teams)

Team;League;Overall

Johnsburg;7-5;7-6-2

Minerva-Newcomb;3-6;3-6

Indian Lake-Long Lake;0-9;0-10

SUBURBAN COUNCIL

Team;League;Overall

Saratoga;12-1-2;12-1-2

* — clinched league title

INDIVIDUAL SCORING

(Through Wednesday's games)

Name (School);G;A;Pts.

Jake Beber (FA);33;10;76

Greg Maccharulo (Qby);27;7;61

Alex Jones (LG);17;12;46

Teddy Borgos (Qby);18;6;42

Ethan Knauf (LG);17;7;41

Kyle Eastman (Hart);18;3;39

Sawyer Lunt (FA);15;7;37

John Kelly (B-W);15;4;34

Mike Lanfear (Sch);11;12;34

Aidan Barnes (FA);9;15;33

Evan Farr (Sar);12;7;31

Adam Seamans (B-W);9;7;25

Aidan Rice (Sar);11;2;24

Nick Budesheim (Sch);11;1;23

Henry Hansen (Gwch);9;4;22

Michael Wickham (Cor);10;2;22

Matt Ricciardelli (Qby);5;11;21

John Swertner (Gwch);9;3;21

Jacob Beebe (B-W);9;0;18

Peter Crawford (Qby);7;4;18

Aidan Jordi-Donnelly (Qby)4;10;18

Jay Lawrence (Hart);7;4;18

Seamus Tomb (Jbg);9;0;18

Bobby Bruschini (SGF);7;3;17

SHUTOUT LEADERS

Jack Dornan (FA) 13, Mason Flatley (LG) 12, Garry Ross (B-W) 8, Ethan Willis (Qby) 7 1/2.

Angry
0
Sad
1
Funny
1
Wow
1
Love
0

Load comments